انتشارات کشاورز
فروشگاه اینترنتی کتاب‌های حقوقی
0 کالا - 0 تومان
حذف تصویر عنوان تعداد قیمت (تومان)
موردی وجود ندارد
جمع: 0 تومان

مدیری با عملکرد فراموش‌نشدنی

در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها و مجموعه‌های حرفه‌ای برخی افراد و اسامی به یاد ماندنی هستند و بر وجودشان آثاری مترتب است که باقی می‌ماند و با رفتن ایشان به‌زودی فراموش نمی‌شوند.

سرکار خانم شهیندخت مولاوردی چه در زمانی که منحصرا در دولت یازدهم در زمینه امور بانوان فعالیت داشتند و چه در سمت اخیر خود به‌عنوان دستیار ویژه رئیس‌جمهور در حقوق شهروندی، از این چهره‌ها محسوب می‌شوند. 

تا آنجا که حافظه یاری می‌کند کمتر جریان و رویداد جدی مربوط به زنان و حقوق شهروندی بود که نام و حضور ایشان در آن محسوس نباشد. بدیهی است با وسعت یافتن دامنه و عرصه فعالیت او در امور مربوط به حقوق شهروندی، حضور و نمودشان پررنگ‌تر و چشمگیرتر شد.

باید توجه داشت که منشور حقوق شهروندی هرچند مجموعه‌ای بسیار مهم و شاید بی‌سابقه بود اما عملا با استقبالی درخور و حرکتی در مسیر اجرا به‌طور جدی مواجه نشد. لاجرم فردی که مباشر معرفی شده و اجرا و آموزش این منشور را عهده‌دار بود در معرض فشارها و مشکلات گوناگون قرار گرفت اما تا آنجا که بنده از مجموع دیده‌ها، شنیده‌ها و خوانده‌ها متوجه شده‌ام، این موارد باعث ناامیدی یا عقب‌نشینی این بانوی محترم نشد و در زمان تصدی ایشان این منشور در حد قابل‌قبولی قابلیت عرضه و ارائه عمومی یافت.

 بی‌گمان اگر برای قسمت‌هایی از این منشور که فاقد ضمانت اجرا در قوانین عادی است، ضمانت اجرا برقرار شود، دفاع از آن و اصرار در اجرای مفاد آن، آسان‌تر خواهد بود.  اما به‌نظر می‌رسد دشواری این موارد باعث کم‌کاری یا یأس سرکار خانم مولاوردی نشد و با رفتن ایشان آنچه باقی می‌ماند مقوله‌ای است که خلف ایشان در اداره و اشاعه آن دشواری چندانی نخواهد داشت.

منشور حقوق شهروندی در بردارنده تفصیل موارد و احکامی است که در فصل سوم قانون اساسی درباب حقوق مردم آمده است و قسمت‌هایی از آن - که کم هم نیست - مصادیق حقوق مردم را که در این فصل نبوده و در جای جای قانون اساسی و قوانین عادی آمده است، در یک مجموعه گردآوری کرده است.

حقوق مردم و احکام آن به‌عنوان مالکان اصلی کشور و مخدومان کل آحاد و افراد نظام و حکومت به قدری اهمیت دارد که بحث درباره آن و سعی در آموزش احکام آن هر اندازه که باشد، باز هم کم است.  زیرا دمکراسی از آموزش مردم و روشن‌کردنشان نسبت به حقوقی که دارند آغاز می‌شود سپس نوبت مطالبه فرامی‌رسد و صاحبان حق و اربابان انجام وظایف را از خادمان خود می‌خواهند و مطالبه می‌کنند و مرحله بعدی پاسخگویی این خادمان است که در این حالت چاره‌ای جز پاسخگویی نخواهند داشت والا چه بسا با اخراج و بیکاری مواجه شوند. به‌عبارت دیگر آگاهی از حقوق شهروندی مردم را مطالبه‌گر می‌کند و این آغاز دمکراسی است.

 به هر حال اینجانب به‌طور کلی با قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان کاملا موافق بوده و هستم و اعمال آن را در همه موارد حتی در کانون وکلا نه‌تنها جایز بلکه واجب می‌دانم اما گهگاه به مصادیقی برمی‌خورم که این جانبداری و حمایت مطلق بنده را اندکی متزلزل می‌کند و مورد خانم مولاوردی از آن جمله است.

روزنامه همشهری

 
پرداخت امن
میتوانید با استفاده از شبکه شتاب به صورت امن پرداخت نمایید.
تحویل واقعا سریع
ارسال سریع به تمام نقاط ایران
پشتیبانی شگفت انگیز
پشتیبانی ما شما را شگفت زده خواهد کرد.
بهترین کیفیت
بهترین و با کیفیت ترین محصولات

تماس با ما
شما میتوانید از طریق اطلاعات زیر با ما در تماس باشید.
021-66700452
021-66719600 : شماره فاکس
info@keshavarz.com
تهران، خیابان انقلاب، خیابان خارک، خیابان شهید هاشمی فر، پلاک 5، واحد 2
 
لطفا کمی صبر کنید...
 
لینک‌های مفید
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "نشر کشاورز" است.