انتشارات کشاورز
فروشگاه اینترنتی کتاب‌های حقوقی
0 کالا - 0 تومان
حذف تصویر عنوان تعداد قیمت (تومان)
موردی وجود ندارد
جمع: 0 تومان

«فرزندکشی» جلوه ای از «برده داری»

♦️ «فرزندکشی» جلوه ای از «برده داری»

???? انعکاس اخباری از این دست در جامعه البته باعث ایجاد حساسیت در مردم و برانگیختن حس هم دردی ایشان می شود و از این جهت خبررسانی در این موارد کار خوبی است. اما در عین حال اطرافیان، خویشاوندان و همسایگان قاتل و مقتول هم این مطلب را می شنوند و می خوانند و ناچاراین مساله که عاقبت کار کسی که چنین اقدام شنیعی را مرتکب شده به کجا خواهد رسید برای آنها اهمیت و موضوعیت پیدا می کند و قطعا ماجرا را قدم به قدم تعقیب می کنند.

???? حال اگر این ناظران کنجکاو و دلمشغول ناگهان با این واقعیت تلخ وتکان دهنده روبرو شوند که ولی دم (مادر مقتول) از سر ناچاری و استیصال -یا به هر علت دیگر- نسبت به قاتل اعلام رضایت و گذشت کرده و در نتیجه قاتل به حبس کوتاه مدتی (احتمالا معادل مدتی که تحت قرارزندانی بوده) محکوم و با تحمل کیفر آزاد شده است، شاید آنانی که از وضعیت اخلاقی و روانی متعادلی برخوردارند، متاسف و متاثر شوند و انگشت حسرت به دندان بگزند اما همین اطلاعات می تواند اهریمن درون کسانی را که «...فی قلوبهم مرض...»بیدار و آنان را به تکرار ماجرای وحشت آور مشابهی وادار کند.

???? بی گمان موقعیت فرد در جهان کنونی با روزگار برقراری این ضابطه متفاوت است و رابطه فرد و حکومت و حقوق و تکالیف متقابل آنها نیز دگرگون شده است. بنابراین هر چند ظاهرا طفل به وسیله والدین -و شاید بیشتر- پدر پرورش می یابد و به عرصه می رسد، اما حکومت نیز نسبت به او حقوقی دارد که نباید از طرف والدین خدشه دارشود. مضافا فرد هم در قبال حکومت تکالیف و نسبت به آن حقوقی دارد که ایفاء این حقوق و وظایف موکول به بقای او است. لذا هیچکس -جز حکومت، ان هم در موارد خاص و پیش بینی شده- نباید مانع استمرار بقای او بشود، حتی والدین و پدرش.

☑️ از دست نوشته های بهمن کشاورز

 
پرداخت امن
میتوانید با استفاده از شبکه شتاب به صورت امن پرداخت نمایید.
تحویل واقعا سریع
ارسال سریع به تمام نقاط ایران
پشتیبانی شگفت انگیز
پشتیبانی ما شما را شگفت زده خواهد کرد.
بهترین کیفیت
بهترین و با کیفیت ترین محصولات

تماس با ما
شما میتوانید از طریق اطلاعات زیر با ما در تماس باشید.
021-66700452
021-66719600 : شماره فاکس
info@keshavarz.com
تهران، خیابان انقلاب، خیابان خارک، خیابان شهید هاشمی فر، پلاک 5، واحد 2
 
لطفا کمی صبر کنید...
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "نشر کشاورز" است.